Aplikatörler Nedir? Aplikatörler Hakkında

haber

Ürünlerin paketleme ve etiketleme kısmında kullanılan aplikatörler, ürünlerin paketlendikten sonra ya da paketlenmeden belirlenen etiket kısımlarına basılması için hazır olarak belirlenmiş etiket düzeneklerinin otomatik ya da manuel olarak basılması işlemi için kullanılan teknik ürünlerdir.

Pek çok farklı sektörden üretici, piyasadaki farklı ürünlerini dağıtıma ve satışa çıkardıkları süreçte bu ürünlerin bir etiketi olması adına otomatik etiket sistemleri ürünlerinden faydalanmaktadırlar. Pek çok kolinin, palet ürünlerin ya da shrink dediğimiz ambalajlara sahip olan ürünlerin üzerine yapılması gereken etiket baskısı bu ürünler sayesinde gerçekleştirilmektedir.

 

Piyasa genelinde birkaç farklı modeli bulunan etiket sistemleri, markanın ihtiyacına ve uyguladığı etiket sistemlerine göre tercih edilerek kullanılmaktadır.

Akmaz Barkod Otomatik Etiketleme Aplikatörü Çeşitleri

Hermes Q Aplikatör: Bu aplikatör çalışma prensibi olarak bir baskı birimine ve ondan farklı olarak çalışan bir aplikatör sistemi birimlerine ayrılmıştır. Ancak çalışma koşullarında ihtiyaç duyulduğu süreçlerde birleştirilerek de kullanılabilmektedirler. Alette bulunan baskı üniteleri standart olarak kullanıcılara sunulmakta, iki farklı açma çapı bulundurmaktadır.

 

Hermes C Aplikatör: Dünya çapında baskılama sistemlerinde kullanılan ilk aplikatör özelliğini taşıyan bu sistemde iki renkli etiket uygulama özelliği de bulunur. Bununla birlikte etiket kaybı olmadan baskı yapabilme özelliği, ihtiyaca göre farklı farklı yüzeylere tehlike oluşturmayacak etiketler uygulayabilme özellikleri de bulunur.

 

Cab AXON 2 Aplikatör: Tüp etiketleme sistemi olarak da geçen bu sistemde, sistem içerisinde bulunan iki adet silindir tekli olarak etiketleme yapılabilmesi için kullanılmaktadır. Bilgisayar üzerinden veri aktarımı ile gerçekleştirilen etiket sürecinde WLAN, USB, Ethernet gibi ara birimlerden faydalanılmaktadır.

 

Squix Aplikatör S3200: Squix ürünü ile birleştirilen 3200 modelli aplikatörler, yarı otomatik biçimde etiket işlemesi yapabilmekte veya dikey olarak üretim yapabilen bir ürün üretim hattına entegre edilerek etiketlerin mevcut sistemde olan tüm yazıcılara uygulanabilir olması ile ünlenmiş, oldukça uygun maliyetlerle iş çıkartabilen bir malzemedir. Otomatik baskı seçeneği bulunan bu aplikatör, sisteminde bulunan döner haldeki silindir ile etiket uygulaması yapmaktadır.

 

Squix Aplikatör S1000: S1000 aplikatör, yine Squix ile birleştirilmiş olan yarı otomatik bir etiketleme sistemidir. Bu yarı otomatik sistemde dikey olarak bir üretim hattına uygulaması yapılabilir. Aynı şekilde bir önceki modelde de olduğu gibi uygun maliyetli bir etiket uygulama sistemi olarak ele alınabilir.

 

Squix Dispenser S5104: Akıp giden bir ürün bandı üzerinde (konveyör bant olarak da bilinir) yapılan etiketleme işlemlerinde ürün sensörünün etiketleme konumu tanımlanır. Bundan sonrasında da dağıtımla beraber etiketleme süreci de bu ürün sayesinde başlatılır. Sırayla giden etiketleme modelinde basım sırasında aynı anda bir sonraki ürünün etiketi de yazdırılabilmektedir.

Bize Ulaşın : +90 212 652 25 50