Barkod Yazıcı

haber

Barkod Yazıcı

Barkod yazıcı ve Barkod yazıcı modelleri tipik yazıcılardan farklıdır. Barkod yazıcı modellerinde yapışkanlı etiketler kullanılır. Bu sayede ürünlerinize direkt olarak yapıştırılan etiketler basmak için kullanılan bilgisayar çevre birimleri olarak da ifade edilir. Barkod yazıcı çeşitlerinin tamamı aynı çalışma prensibine sahip değildir.

Barkod yazıcı çeşitleri ise:

• Nokta matriks,

• Mürekkep püskürtmeli,

• Lazerli, • Termal yazıcılar olarak özetlenebilir.

Genel itibari ile nokta vuruşlu ve mürekkep püskürtmeli olan yazıcı sistemleri orta derece baskı kalitesi için idealdir. Uzun süreli bakım maliyetleri ile nokta vuruşlu, mürekkep püskürtmeli ve lazer yöntemleri için dezavantajdır. Bunun yanı sıra orta tarayıcı okunabilirliği sebebiyle de tercih edilmezler. Direkt ola

rak kullanabileceğiniz termal ve termal transfer baskı yöntemlerinde ise ekonomik bir seçim yaparak çevre dostu şekilde barkod üretimi yapılabilir.

Barkod Yazıcı Çeşitleri Nelerdir?

Barkod yazıcı ve barkod yazıcı çeşitleri temel olarak iki tip termal barkod etiket yöntemine sahiptir. Bu iki yöntem arasında çeşitli farklılıklar bulunmaktadır. Direkt termal olarak ifade edilen barkod yazıcı için termal baskı kafasından ısı uygulanması durumunda kimyasal olarak işlenmiş ve karar verici malzemelerle üretilmiştir. Toner ya da mürekkep bu modelde kullanılmamaktadır. Bu sebeple de bu model barkod yazıcı sistemlerinde renkli baskı söz konusu değildir. Ancak dezavantajı ışığa ve çok sıcaklığa maruz kalması durumunda soluklaşabilmesidir. Termal transfer barkod yazıcı sistemlerinde ise mükemmel baskı kalitesi söz konusudur. Tarayıcı okunabilirliği oldukça idealdir. Çeşitli malzemeler için metin ya da farklı logolar da basabilir. Ürünleri tanımlamak için ve stok için yaygın olarak tercih edilir.

Barkod Yazıcı Sistemleri için Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Barkod yazıcı sistemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur barkod yazıcıların ebatı olmaktadır. Genel olarak termal yazıcı sistemleri kullanım amaçlarına göre farklı şekilde dizayn edilir. Bunlar masaüstü ve endüstriyel olmaktadır. Genel ifadesi ile barkod yazıcı satın alma işine girişmeden önce bu konu hakkında bilgi sahibi olunmaktadır. Masaüstü olan modellerde, daha ince bir tasarım kullanılmıştır. Ekran boyutları da ihtiyacınıza göre değişmektedir. Özellikle dört inç boyutunda olan barkod yazıcı sistemleri; termal ve termal transfer teknolojisi ile de kullanılabilmektedir. Endüstriyel yazıcılarda ise yüksek verimli ve yüksek performanslı baskı işlemleri yapılmaktadır. Özellikle imalat ve dağıtım sistemlerinde yaygın şekilde kullanılır.

Barkod Yazıcı Sistemlerinden Hangisi En İyisi?

Barkod yazıcı ya da Barkod yazıcı sistemleri arasından hangisinin tercih edilmesi gerektiği iş ve ihtiyaçlara göre değişmektedir. Genel olarak şirketin durumu barkod yazıcıya ne sıklıkla ihtiyaç duyulacağı gibi birçok detay bu aşamada önemli bir yol göstericidir. Özellikle evden çılan kişiler için nakliye ve stok durumlarını kontrol etmek adına en ideal model masaüstü modeller olacaktır.

Bize Ulaşın : +90 212 652 25 50