Barkod Yazıcılar

 

Barkod Yazıcı Markalarımız

 

Barkod yazıcı çeşitleri olarak Cab, Argox, Zebra, Sato, Datamax ve ITD Mercury markalarına ait ürünlerin satışını yapmaktayız. İhtiyacınıza binaen doğru barkod yazıcı tavsiye edip sizleri kaliteli bir çözüme kavuşturmak amacındayız. Diğer ürün çeşitlerimizle ilgili olarak web sitemizdeki ürün kategorilerini gezerek bilgi edinebilirsiniz. Ücretsiz barkod yazıcı kurulumu, eğitimleri, en uygun barkod yazıcı modelleri ve barkod yazıcı fiyatları hakkında bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 

Barkod Printer Nedir

 

Bu ürünler tipik yazıcılardan farklı olarak yapışkanlı etiketlerden kimlik bileziğine kadar ürünlerinize doğrudan yapıştırılabilen veya doğrudan kullanılan etiketler basmak için üretilen bilgisayar çevre birimleridir. Her barkod yazıcısı aynı özellikte değildir, nokta matriks, mürekkep püskürtmeli, lazer ve termal olanlar temel tipleridir. Nokta vuruşlu, mürekkep püskürtmeli ve lazer yöntemleri orta derece baskı kalitesinde barkodlar oluştururken, buna mukabil uzun süreli bakım maliyetlerine sahiptirler, fazlaca malzeme israfı yaratırlar ve en iyi ihtimalle orta düzeyde tarayıcı okunabilirliği sağlayabilirler. Doğrudan termal ve termal transfer yapabilen termal baskı ise, daha ekonomik ve çevre dostu olan yüksek kaliteli barkodlar oluşturur. Barkod printer ürünleri hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Barkod Yazıcı Tipleri

 

İki tip termal barkod etiket baskısı mukayese edildiğinde ince fakat önemli farklar bulunur:

 

Direkt termal: Bu barkod etiketleri, termal baskı kafasından ısı uygulandığında karar veren kimyasal olarak işlenmiş malzemelerden meydana gelir. Toner, mürekkep veya kurdele kullanmaz (ve bu sebeple renkli yazdırmaz). Sıcaklığa veya ışığa maruz kalmaya bağlı olarak, bu etiketler zaman içinde soluklaşabilir ve hatta okunamaz hale gelebilir. Kullanım ömrü boyunca iyi durumda olmasalar da, ömürleri bakımından makbuz veya nakliye etiketleri gibi yaygın barkod uygulamaları için yeterlidir.

 

Termal transfer: Direkt termalin aksine, termal transfer etiketleri, mürekkebi etiket yüzeyine eriten bir kurdeleye ısı uygulamak için bir termal baskı kafası kullanır. Bu etiketler, uzun bir müddet süresince mükemmel baskı kalitesi ve tarayıcı okunabilirliğine sahiptir (kalıcı olarak kabul edilirler) ve birçok malzeme türlerinde grafikler, metinler, logolar ve diğer amaçlarla yazdırabilirler. Bu etiketler varlık etiketleme, ürün tanımlama, stok ve daha fazlası için kullanılabilir.

 

Barkod Yazıcı Çeşitlerimiz

 

Web sitemizin bu sayfasında barcode printer modellerini inceleyebilirsiniz. Fiyatları hakkında bilgi almak için, bize ulaşın sayfamızdan bizimle iletişime geçebilir, driver ve porgramları indirmek için ilgili yazıcının detay sayfasına girerek dosyaları download yapabilirsiniz. Printer ayarları, teknik servis çözümleri, yedek parça ve ribon ihtiyaçlarınız için lütfen bizimle iletişime geçin.

 

Barkod Etiketli Yazıcılarınız İçin Doğru Adres Akmaz Barkod

 

Akmaz Barkod, çeşitli marka barkod yazıcılarının tedarikçisi ve satıcısı konumunda olup sizlere yedek parça, tamir ve yan ürünlerini sağlayabilir.

Bize Ulaşın : +90 212 652 25 50