Hakkımızda

1980 lerin başında Yönetim Kurulu Onursal Başkanımız tarafından tekstil etiketleri imalatı üzerine kurulan şirketimiz 2002 yılından itibaren Akmaz Barkod adı altında ağırlıklı olarak hazır giyim sektörüne etiketlik kumaş ve yardımcı malzemeleri satışıyla devam etmeye başladı.

2009 yılında yaptığımız ticari atılımla birlikte şirketimiz kurumsal dönüşüm yolculuğuna başladı. Tekstilden ambalaja, kimyadan otomotiv sektörüne kadar global ve yerel birçok firmaya, yazılım, barkod teknolojileri ve sarf malzeme desteği verdik. Uzun yıllar portföyümüzdeki 1000'i aşkın firmanın ana tedarikçisi olarak faaliyet göstermeye devam ederken ithalat ve ihracatta büyük gelişmeler katettik.

Bugün 6 ülkeden ithalat, 16'yı aşkın ülkeye ihracat yapan, satışında bulunduğu ürünlerin tamamına yakınını ithal veya imal eden, güçlü finansal yapısıyla ayakları yere sağlam basan bir şirket olarak ticari hayatımıza kararlılıkla devam ediyoruz.

Dünyaca ünlü birçok markanın gerek doğrudan gerekse üreticileri vasıtasıyla ana tedarikçisi konumunda olan firmamız, gelecekte de sektörün öncü firmalarından biri olmak ve sektöre yön vermek için gerekli ar-ge, altyapı ve insan kaynağı yatırımını sürekli olarak yapmaktadır.

2019 yılından itibaren dünya üzerindeki karbon ayak izimizi azaltmak için üzerimize düşen sorumluluk gereği gerekli resmi tüm belgeleri alıp, %100 geri dönüşümlü kumaş ithalatına başladık. Önümüzdeki yıllarda geri dönüştürülebilir ve geri dönüştürülmüş ürünlerin daha yaygın kullanımı için gereken tüm desteği üretim sektörüne vermeye devam edeceğiz. Bu vesile ile, Ar-Ge yatırımlarımızı büyük oranda geri dönüştürülebilir ürünlere ayırdık.

Ekibimizde liyakata önem verdik ve yatay hiyerarşik bir yapı kurguladık. Bu sayede tüm ekibimiz en az şirket ortakları kadar işine sadakatle bağlanırken, sorumluluk aldığı ölçüde bir kazanç elde edebilecek finansal imkâna kavuşmuş oldu. Böyle bir yapı  içinde çalışan ekibimiz tüm özveri ile işinde uzmanlaşmaktadır. Takım ruhunun korunabilmesi için şirket içi eğitimler ve sosyal faaliyetlerimizle iş-insan ilişkisini kuvvetlendirerek, bulunduğu alan/bölüme güç veren bir kadro yapısına kavuştuk.

Bu vizyonla tüm iş akışımız ISO kurallarına uygun yürütülmekte olup, kadromuz eğitimlere tabi tutulmaktadır. Rusya ve Ukrayna ihraacatı için GOST-R ve UKRsepro sertifikalarımız ve GRS Belgemiz bulunmaktadır. Şirketimiz; ITO, KOSGEB, MESIAD, LASİAD, İMMİD ve İTKİB üyesidir.
 

Hakkımızda
Bize Ulaşın : +90 212 652 25 50