Blog

Akmaz Barkod Haber

Barkod Sistemi Kullanmak İçin Dört Sebep

Günümüzün vazgeçilmezlerinden olan barkod tarayıcı on yıldır bizim kullanımımız için çalışıyor. Envanter veri girişlerinin doğru, zamanında işlenmesi ve kullanılması ihtiyacını, ödeme standından büyük kurumsal ve devlet kuruluşlarının karmaşık envanter yönetim sistemlerine kadar olan uygulamaların doğru yönetilmesi için paha biçilmez kolaylıklar sağlıyor. Barkod okuyuculardan evvel panolar ve kalemler ile envanter kontrol memurlarının vakti ziyan olmaktaydı. Her bir kalem ürünün stok yönetimi için karar alırken eldeki stokların tahminlerine dayanarak ihtiyaç duyulan parça ve sarf malzemelerini fazla veya az sipariş vererek tedarik zinciri yönetimi kabusa dönüşmekteydi. Barkod okuyucu, barkod yazıcı ve ilgili ürünlerin kullanıldığı barkod sistemi sayesinde bu karmaşanın üstesinden gelmeyi başardık.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Erp Nedir

Kurumsal Kaynak Planlaması [Enterprise Resource Planning-ERP] en basit tanımıyla; Bir şirketin, işletilmesi için bir araya getirilen bütün kaynakların verimli bir şekilde yönetilmesini sağlayan sistemin adıdır. Bir başka deyişle kurumsal kaynak planlaması bir işletme de iş gücü, makine, malzeme gibi gerekli olan kaynakların verimli olarak kullanılmasını sağlayan bütünleşik yönetim sistemlerinin genel adıdır. ERP sistemi, Herhangi bir hizmet ve/veya ürün üretme faaliyeti gösteren işletmelerin bütün fonksiyonlarını içerir. ERP sistemi, işletmenin bütün fonksiyonlarını ele alacak birçok yazılım bileşenini bünyesinde bulunduran ve tek bir veri tabanı altında çalışmasını sağlayan bir yazılım ile kurulur. Modüler bir yapıya sahip olması ERP sisteminin en önemli özelliklerindendir. Bu ERP Bileşenleri [modülleri] işletme fonksiyonlarına önemli katkılarda bulunmaktadır.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Barkod Yazıcı Nedir

Bunlar tipik yazıcılardan farklı olarak yapışkanlı etiketlerden kimlik bileziğine kadar ürünlerinize doğrudan yapıştırılabilen veya doğrudan kullanılan etiketler basmak için üretilen bilgisayar çevre birimleridir. Her barkod yazıcısı aynı değildir, nokta matriks, mürekkep püskürtmeli, lazer ve termal olanlar temel tipleridir. Nokta vuruşlu, mürekkep püskürtmeli ve lazer yöntemleri orta derece baskı kalitesinde barkodlar oluştururken, buna mukabil uzun süreli bakım maliyetlerine sahiptirler, fazlaca malzeme israfı yaratırlar ve en iyi ihtimalle orta düzeyde tarayıcı okunabilirliği sağlayabilirler.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Ribon Çeşitleri ve Aralarındaki Farklar Nelerdir

Wax, Wax/Resin, Resin ribon çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz? Bu makalemizi okuyarak aralarında bulunan farklar hakkında geniş bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Barkod Sistemi

İşletmeler için barkod sistemi ve faydaları üzerine yazdığımız makalemizden faydalanabilirsiniz. Barkod sistemlerinin iletmelere sağlamış olduğu yararlılıkları detaylıca anlatmaya çalıştık.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Rfid

Rfid hakkında detaylı bilgileri bulabileceğiniz bir blog yazısı hazırladık. Rfid ürünleri, rfid çözümleri ve RFID uygulamaları hakkında merak edilenler bu makalede. Keyifle okumanızı diliyoruz.

Detay
Bize Ulaşın : +90 212 652 25 50