Blog

Akmaz Barkod Haber

Aplikatör Nedir? Aplikatörler Hakkında

Ürünlerin paketleme ve etiketleme kısmında kullanılan aplikatörler, ürünlerin paketlendikten sonra ya da paketlenmeden belirlenen etiket kısımlarına basılması için hazır olarak belirlenmiş etiket düzeneklerinin otomatik ya da manuel olarak basılması işlemi için kullanılan teknik ürünlerdir.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Argox Barkod Yazıcı Modelleri ve Özellikleri

Barkod, ürün etiketi üzerinde çeşitli bilgileri içeren özel çizgilerden oluşan bir şekildir. Barkod yazıcılar ise işlev ve modeline göre etiket üzerine ürüne ait bilgilerin yazılmasını sağlayan cihazlar olarak tanımlanır. Argox barkod yazıcı ürünleri, üretim ve pazarlama sektöründe güvenle kullanılabilen cihazlardır.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Yeni geliştirilmiş Cab XDQ çift taraflı etiket yazıcısı ile tanışın..

Etiketin iki yüzüne baskı yapabilmek için geliştirilen Cab XDQ serisi yazıcılar muadillerine göre bu teknolojiyi en ekonomik şekilde sunan etiket yazıcısıdır.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Japon Akmaz ekonomik uzun ömürlü yıkama talimatları

Japon akmaz sektör dilinde yıkama talimatı etiketi olarak da bilinmektedir. En öne çıkan özelliği ise yıkandığı zaman yazıların akmıyor oluşudur. Bu sayede etiketlere yazılan her şey korunur ve müşterileriniz mağdur olmaz. Bu etiketlerin birden fazla türü bulunmaktadır. Detaylar için yazımızı okumaya devam edin!

Detay
Akmaz Barkod Haber

ERP Hakkında Genel Bilgiler

Açılım olarak “ERP”, “kurumsal kaynak planlama” anlamına gelmektedir. Şirketlerin her gün sorumlu oldukları rutin işleri yönetmek için düzenli faaliyetler zinciri oluşturacak ürünler topluluğu olarak ifade edebileceğimiz bu set; bir firmanın tüm finansal süreçlerini eksiksiz olarak tamamlamasına (planlama-bütçe oluşturma-raporlama gibi) yardımcı olacak yazılımı bünyesinde barındırır.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Japon Akmaz Nedir?

Japon akmaz, tekstil sektöründe sıklıkla kullanılan ve bizim gündelik yaşamımızda genelde “etiket” olarak adlandırdığımız bir çeşit etiket çeşididir. Günlük hayatımızda kullandığımız tüm giyim ürünleri, evimizdeki halılarımız, havlularımız, masa örtülerimiz, eğer çocuğumuz varsa çocuklarımızın kıyafetlerinin dışında oyuncaklarında bulunan etiketler gibi pek çok şekilde örneklendirebileceğimiz ürünlerde bulunan talimatlar, belirttikleri temizleme özelliklerine göre ürünleri ayrıştırmaktadır.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Ribon Nedir?

Termal transfer baskı yöntemi konusunda en sık kullanılan baskılama ürünleri ribonlardır. Bir baskılama sürecinde ribon kullanılırsa eğer yazıcının baskı yapan baş kısmı hiçbir zarar görmez. Bununla birlikte kullanılan etiketler de dış ortam etkilerine, ısıya ve neme dayanıklı olduğu için fayda sağlamaktadırlar.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Recycle Saten Etiket Nedir?

Recycle saten etiket, tekstil sektöründe sıklıkla kullanılan etiketlerden olup kumaş tekstil ürünlerine hem baskılı olarak hem de baskılamadan uygulanabilmektedir. Çift taraflı olarak kullanılabilme imkanı olan bu ürünlerin her türü, kuru temizleme koşullarına uygun olarak üretilmektedir. Ayrıca sıcak su ile yıkama tercih edildiğinde de 60 derece sıcaklıkta bile dayanıklılık gösterebilir. Recycle saten; %100 oranda geri dönüştürülebilir malzemeden üretilmektedir.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Renkli Etiket Hakkında Önemli Bilgiler

Renkli etiket, ürünün amacını, özelliklerini, kullanım biçimini, ağırlığını veya markasını gösteren, tüketiciyi bilgilendirme amacına sahip olan materyallerdir. Renkli etiketlere bakıldığında, ürünün fiyatından, son kullanma tarihine kadar birçok farklı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Renkli Etiket Hakkında Önemli Bilgiler

Renkli etiket, ürünün amacını, özelliklerini, kullanım biçimini, ağırlığını veya markasını gösteren, tüketiciyi bilgilendirme amacına sahip olan materyallerdir. Renkli etiketlere bakıldığında, ürünün fiyatından, son kullanma tarihine kadar birçok farklı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Recycled Etiketlik Kumaşlar (Geri dönüştürülmüş materyallerden üretilmiş)

Recycled Etiketlik kumaşlar iki farklı materyal olarak tedarik edilmektedir. Polyester ve Naylon taftadan imal edilmiş kumaşların bir çok özelliği ve kalitesi bulunmaktadır.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Kuşe Etiket Hakkında

Kuşe etiket, İngilizce ismi ile “coated label” üst düzeyi parlatılarak kaplanmış kağıdın, yapışkan ve taşıyıcı ile birleştirilmesi ile elde edilmektedir. Kağıt etiketler arasında en çok tercih edilen ürünlerden biri olan kuşe etiket, parlak etiket kağıdı olarak da bilinmektedir.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Barkod Okuyucu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bildiğimiz gibi içinde bilgi barındıran karaketlerin elektronik aletler tarafından algılanabilir hale gelmesine biz barkod adını veriyoruz. Alışveriş yaparken muhakkak denk gelip gördüğümüz bu barkodlar sıralı çizgiler şeklinde sıralı ve boşlukludur. Bu çizgiler ve boşluklar barkodu oluşturmaktadır.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Barkod Sistemlerinin Gelişim Yolculuğu

Barkod diğer adıyla çubuk kod, verilerin görsel okuma becerisine sahip makineler tarafından okunabilecek formatta geliştirilmiş bir tür koddur. Barkod paralel çizgiler ve bu paralel çizgilerin arasındaki boşluklarla veriyi ileten bir yapıdadır.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Barkod Yazıcı Nedir

Bunlar tipik yazıcılardan farklı olarak yapışkanlı etiketlerden kimlik bileziğine kadar ürünlerinize doğrudan yapıştırılabilen veya doğrudan kullanılan etiketler basmak için üretilen bilgisayar çevre birimleridir. Her barkod yazıcısı aynı değildir, nokta matriks, mürekkep püskürtmeli, lazer ve termal olanlar temel tipleridir. Nokta vuruşlu, mürekkep püskürtmeli ve lazer yöntemleri orta derece baskı kalitesinde barkodlar oluştururken, buna mukabil uzun süreli bakım maliyetlerine sahiptirler, fazlaca malzeme israfı yaratırlar ve en iyi ihtimalle orta düzeyde tarayıcı okunabilirliği sağlayabilirler.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Barkod Sistemi Kullanmak İçin Dört Sebep

Günümüzün vazgeçilmezlerinden olan barkod tarayıcı on yıldır bizim kullanımımız için çalışıyor. Envanter veri girişlerinin doğru, zamanında işlenmesi ve kullanılması ihtiyacını, ödeme standından büyük kurumsal ve devlet kuruluşlarının karmaşık envanter yönetim sistemlerine kadar olan uygulamaların doğru yönetilmesi için paha biçilmez kolaylıklar sağlıyor. Barkod okuyuculardan evvel panolar ve kalemler ile envanter kontrol memurlarının vakti ziyan olmaktaydı. Her bir kalem ürünün stok yönetimi için karar alırken eldeki stokların tahminlerine dayanarak ihtiyaç duyulan parça ve sarf malzemelerini fazla veya az sipariş vererek tedarik zinciri yönetimi kabusa dönüşmekteydi. Barkod okuyucu, barkod yazıcı ve ilgili ürünlerin kullanıldığı barkod sistemi sayesinde bu karmaşanın üstesinden gelmeyi başardık.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Ribon Çeşitleri ve Aralarındaki Farklar Nelerdir

Wax, Wax/Resin, Resin ribon çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz? Bu makalemizi okuyarak aralarında bulunan farklar hakkında geniş bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Erp Nedir

Kurumsal Kaynak Planlaması [Enterprise Resource Planning-ERP] en basit tanımıyla; Bir şirketin, işletilmesi için bir araya getirilen bütün kaynakların verimli bir şekilde yönetilmesini sağlayan sistemin adıdır. Bir başka deyişle kurumsal kaynak planlaması bir işletme de iş gücü, makine, malzeme gibi gerekli olan kaynakların verimli olarak kullanılmasını sağlayan bütünleşik yönetim sistemlerinin genel adıdır. ERP sistemi, Herhangi bir hizmet ve/veya ürün üretme faaliyeti gösteren işletmelerin bütün fonksiyonlarını içerir. ERP sistemi, işletmenin bütün fonksiyonlarını ele alacak birçok yazılım bileşenini bünyesinde bulunduran ve tek bir veri tabanı altında çalışmasını sağlayan bir yazılım ile kurulur. Modüler bir yapıya sahip olması ERP sisteminin en önemli özelliklerindendir. Bu ERP Bileşenleri [modülleri] işletme fonksiyonlarına önemli katkılarda bulunmaktadır.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Barkod Sistemi

İşletmeler için barkod sistemi ve faydaları üzerine yazdığımız makalemizden faydalanabilirsiniz. Barkod sistemlerinin iletmelere sağlamış olduğu yararlılıkları detaylıca anlatmaya çalıştık.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Rfid El Terminali

Rfid el terminali fiyatları günümüzde oldukça geniş fiyat aralıklarına sahiptir. Rfid sistemleri genel olarak oldukça beğenilen ve kaliteli sistemlerdir.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Rfid

Rfid hakkında detaylı bilgileri bulabileceğiniz bir blog yazısı hazırladık. Rfid ürünleri, rfid çözümleri ve RFID uygulamaları hakkında merak edilenler bu makalede. Keyifle okumanızı diliyoruz.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Rfid Etiket

Rfid etiket ya da Rfid etiket fiyatları günümüzde eskisi kadar yüksek değildir. Rfid sistemlerinde tanınmak istenen ürünlerin içine direkt olarak etiketler yerleştirilir. Etiketin içerisinde çipe kaydedilmiş olan bilgilerin okunması için ise anten ve radyo frekansları kullanılır.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Barkod Yazıcı

Barkod yazıcı ya da Barkod yazıcı sistemleri arasından hangisinin tercih edilmesi gerektiği iş ve ihtiyaçlara göre değişmektedir. Genel olarak şirketin durumu barkod yazıcıya ne sıklıkla ihtiyaç duyulacağı gibi birçok detay bu aşamada önemli bir yol göstericidir.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Rfid Çözümleri

Rfid çözümleri ve Rfid çözümleri nedir sorusunun yanıtı oldukça geniştir. Öncelikli olarak rfid el terminal çözümleri sayesinde ürün takipleri yapılabilir, depo çalışanları ürünlerin devamlılığını kesintisiz devam ettirilebilir.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemi ya da barkod sistemleri faydaları oldukça fazladır.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Rfid Yazıcı (Barkod Yazıcı)

Rfid yazıcı ya da diğer bir ismi ile barkod yazıcı toptancılar, perakendeciler ve satıcılar için oldukça önemli rfid çözümlerinin başında gelir.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Barkod Sistemleri Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Barkod sistemleri, işletmelerin bünyesinde barındırdığı pek çok bilgiyi tek bir kod üzerinden takip etmelerine yarayan; aynı zamanda hem verimlilik hem de üretkenlik arttırımına yardımcı olan bir sistemler bütünüdür.

Detay
Bize Ulaşın : +90 212 652 25 50