Blog

Akmaz Barkod Haber

Barkod Yazıcı Nedir

Bunlar tipik yazıcılardan farklı olarak yapışkanlı etiketlerden kimlik bileziğine kadar ürünlerinize doğrudan yapıştırılabilen veya doğrudan kullanılan etiketler basmak için üretilen bilgisayar çevre birimleridir. Her barkod yazıcısı aynı değildir, nokta matriks, mürekkep püskürtmeli, lazer ve termal olanlar temel tipleridir. Nokta vuruşlu, mürekkep püskürtmeli ve lazer yöntemleri orta derece baskı kalitesinde barkodlar oluştururken, buna mukabil uzun süreli bakım maliyetlerine sahiptirler, fazlaca malzeme israfı yaratırlar ve en iyi ihtimalle orta düzeyde tarayıcı okunabilirliği sağlayabilirler.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Barkod Sistemi Kullanmak İçin Dört Sebep

Günümüzün vazgeçilmezlerinden olan barkod tarayıcı on yıldır bizim kullanımımız için çalışıyor. Envanter veri girişlerinin doğru, zamanında işlenmesi ve kullanılması ihtiyacını, ödeme standından büyük kurumsal ve devlet kuruluşlarının karmaşık envanter yönetim sistemlerine kadar olan uygulamaların doğru yönetilmesi için paha biçilmez kolaylıklar sağlıyor. Barkod okuyuculardan evvel panolar ve kalemler ile envanter kontrol memurlarının vakti ziyan olmaktaydı. Her bir kalem ürünün stok yönetimi için karar alırken eldeki stokların tahminlerine dayanarak ihtiyaç duyulan parça ve sarf malzemelerini fazla veya az sipariş vererek tedarik zinciri yönetimi kabusa dönüşmekteydi. Barkod okuyucu, barkod yazıcı ve ilgili ürünlerin kullanıldığı barkod sistemi sayesinde bu karmaşanın üstesinden gelmeyi başardık.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Ribon Çeşitleri ve Aralarındaki Farklar Nelerdir

Wax, Wax/Resin, Resin ribon çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz? Bu makalemizi okuyarak aralarında bulunan farklar hakkında geniş bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Erp Nedir

Kurumsal Kaynak Planlaması [Enterprise Resource Planning-ERP] en basit tanımıyla; Bir şirketin, işletilmesi için bir araya getirilen bütün kaynakların verimli bir şekilde yönetilmesini sağlayan sistemin adıdır. Bir başka deyişle kurumsal kaynak planlaması bir işletme de iş gücü, makine, malzeme gibi gerekli olan kaynakların verimli olarak kullanılmasını sağlayan bütünleşik yönetim sistemlerinin genel adıdır. ERP sistemi, Herhangi bir hizmet ve/veya ürün üretme faaliyeti gösteren işletmelerin bütün fonksiyonlarını içerir. ERP sistemi, işletmenin bütün fonksiyonlarını ele alacak birçok yazılım bileşenini bünyesinde bulunduran ve tek bir veri tabanı altında çalışmasını sağlayan bir yazılım ile kurulur. Modüler bir yapıya sahip olması ERP sisteminin en önemli özelliklerindendir. Bu ERP Bileşenleri [modülleri] işletme fonksiyonlarına önemli katkılarda bulunmaktadır.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Barkod Sistemi

İşletmeler için barkod sistemi ve faydaları üzerine yazdığımız makalemizden faydalanabilirsiniz. Barkod sistemlerinin iletmelere sağlamış olduğu yararlılıkları detaylıca anlatmaya çalıştık.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Rfid

Rfid hakkında detaylı bilgileri bulabileceğiniz bir blog yazısı hazırladık. Rfid ürünleri, rfid çözümleri ve RFID uygulamaları hakkında merak edilenler bu makalede. Keyifle okumanızı diliyoruz.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Rfid El Terminali

Rfid el terminali fiyatları günümüzde oldukça geniş fiyat aralıklarına sahiptir. Rfid sistemleri genel olarak oldukça beğenilen ve kaliteli sistemlerdir.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Rfid Etiket

Rfid etiket ya da Rfid etiket fiyatları günümüzde eskisi kadar yüksek değildir. Rfid sistemlerinde tanınmak istenen ürünlerin içine direkt olarak etiketler yerleştirilir. Etiketin içerisinde çipe kaydedilmiş olan bilgilerin okunması için ise anten ve radyo frekansları kullanılır.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Barkod Yazıcı

Barkod yazıcı ya da Barkod yazıcı sistemleri arasından hangisinin tercih edilmesi gerektiği iş ve ihtiyaçlara göre değişmektedir. Genel olarak şirketin durumu barkod yazıcıya ne sıklıkla ihtiyaç duyulacağı gibi birçok detay bu aşamada önemli bir yol göstericidir.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Rfid Çözümleri

Rfid çözümleri ve Rfid çözümleri nedir sorusunun yanıtı oldukça geniştir. Öncelikli olarak rfid el terminal çözümleri sayesinde ürün takipleri yapılabilir, depo çalışanları ürünlerin devamlılığını kesintisiz devam ettirilebilir.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemi ya da barkod sistemleri faydaları oldukça fazladır.

Detay
Akmaz Barkod Haber

Rfid Yazıcı (Barkod Yazıcı)

Rfid yazıcı ya da diğer bir ismi ile barkod yazıcı toptancılar, perakendeciler ve satıcılar için oldukça önemli rfid çözümlerinin başında gelir.

Detay
Bize Ulaşın : +90 212 652 25 50