Renkli Etiket Hakkında Önemli Bilgiler

haber

Renkli etiket, ürünün amacını, özelliklerini, kullanım biçimini, ağırlığını veya markasını gösteren, tüketiciyi bilgilendirme amacına sahip olan materyallerdir. Renkli etiketlere bakıldığında, ürünün fiyatından, son kullanma tarihine kadar birçok farklı bilgilere sahip olabilirsiniz. Tüketiciyi korumak amacıyla üretilen bu etiketler, çok çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Fiyat etiketleri, ürün etiketleri, uyarı etiketleri, barkod etiketleri, logo ve marka etiketleri, yıkama talimat etiketleri en çok bilinenlerdendir. Kullanım alanlarına bakıldığında, renkli etiketlerin bütün sektörlerde kullanıldığını söylemek mümkündür. Özellikle pazarlama alanının olmazsa olmazlarından biri olan renkli etiket barkodları hakkında bilmeniz gereken hemen her şeye bu yazıda yer vereceğiz. Gelin, tüketimin de üretimin de sınırsız olduğu modern toplumun ayrılmaz ögelerini birlikte daha yakından tanıyalım.

 

Renkli Etiket Nedir?

 

Renkli etiketler ve renkli etiket barkodları, ürünlerin çeşitlendirilmesini veya sınıflandırılmasını sağlar. Hem görsel açıdan hem de işlevsel açıdan birçok avantaja sahiptir. Düzenleme işlemlerinde çok tercih edilen renkli etiketler, kişiye özel ürün, kutu, ambalaj veya zarfların üzerinde de kullanılmaktadır. Bilhassa özel günlerde yapılan ambalajlarda çok tercih edilir. Davetiyeler, özel amaçlı kutular, dekoratif amaçlı ürünler renkli etiketin en çok kullanıldığı yerlerdendir. Bu ürünün hemen her rengine ulaşmak mümkündür.  Renkli etiket yazıcıları tarafından yapılan bu ürünler, termal baskıda karşılaşılan sorunları ortadan kaldırır. Günümüzde renkli etiket yazıcıları, yalnızca boş etiket kağıdı ruloları gerektirir. Bütün etiket içeriği isteğe bağı olarak basılabilir. Bu özelliklere sahip renkli barkod yazıcı fiyatları ise bir hayli yüksektir. Bu sebeple,  alanında uzman bir işletmeden bu konuda yardım almak veya hizmet satın almak, küçük ya da orta ölçekli firmalar için daha mantıklı olacaktır.

 

Renkli Etiketlerin Özelliikleri

 

  • Renkli etiketler istenilen ebat ve ölçülerde üretilebilir.
  • Renkli etiketlerin üzerinde istediğiniz görsele yer verebilirsiniz.
  • İstediğiniz renkte üretim yapmak mümkündür.
  • Kağıt veya plastik materyal üzerine yapılabilir.
  • Akmaz Barkod tarafından üretilen renkli etiketlerin kalitesi bir hayli yüksektir. Üretimimizde baskıların solmaması için özel renkli boyalar tercih edilir.
  • Renkli etiketler, tabaka veya rulo şeklinde temin edilebilirler.
  • Saklama süreleri genellikle 12-24 aydır.
  • Renkli etiket yazıcılar kullanılarak üretilirler. Bu yazıcılar çok çeşitli özelliklere sahiptir.

 

Eğer renkli etiketler hakkında bilgi almak isterseniz, 2003 yılında İstanbul’da kurulduğu andan beri, tekstil, kozmetik, kablo, aydınlatma, kırtasiye gibi çok çeşitli sektörlere hizmet veren Akmaz Barkod’la kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz.

 

Bize Ulaşın : +90 212 652 25 50