• Cab XD Q Barkod Yazıcı
  • Recycled Polyester Saten

HABERLER

ÜRÜNLERİMİZ
Akmaz Barkod
0
Cab XD Q Çift Taraflı Yazıcı

Üst üste konumlandırılmış iki adet baskı ünitesi sayesinde, kağıt, karton, tekstil etiketleri, plastik ve/veya XD Q modeline has 4mm kalın malzemelerin iki yüzüne de aynı anda baskı yapabiliyor.

Cab XD Q Çift Taraflı Yazıcı   Katalog
Ürün Video
Ürün Detay
1
Cab EOS5

EOS'nin en önemli özelliğini olușturan dokunmatik ekranı, ilk kez standart donanım arasında yer alıyor. "Stand-alone modunda", bilgisayara gerek kalmaksızın ekrana getirilebilen mevcut etiketlere bilgiler eklenebilmekte ve yazdırılabilmektedir.

Cab EOS5   Katalog
Ürün Video
Ürün Detay
2
Cab Squix 4

Cab Squix Serisi ile, en mükemmel şekilde üstesinden gelinemeyecek herhangi bir etiket uygulaması mevcut değildir.

Cab Squix 4   Katalog
Ürün Video
Ürün Detay
3
Cab XC Q Çift Renk Yazıcı

Artık iki rengin aynı anda basılabilmesine izin veren XC Q serimiz ile size, ürün markalama ve etiketleme alanında yepyeni perspektifler sunuyoruz.

Cab XC Q Çift Renk Yazıcı   Katalog
Ürün Video
Ürün Detay


VİDEOLARIMIZ
Akmaz Barkod

BLOG

Recycled

Recycled Etiketlik Kumaşlar (Geri dönüştürülmüş materyallerden üretilmiş)

Recycled Etiketlik kumaşlar iki farklı materyal olarak tedarik edilmektedir. Polyester ve Naylo...

Japon

Japon Akmaz ekonomik uzun ömürlü yıkama talimatları

Japon akmaz sektör dilinde yıkama talimatı etiketi olarak da bilinmektedir. En öne çıkan özelli...

Yeni

Yeni geliştirilmiş Cab XDQ çift taraflı etiket yazıcısı ile tanışın..

Etiketin iki yüzüne baskı yapabilmek için geliştirilen Cab XDQ serisi yazıcılar muadillerine gö...

HABERLER

Akmaz Barkod Atılımlarına Devam Ediyor

Akmaz Barkod Atılımlarına Devam Ediyor

Tekstilin merkezi Merter’de açtığı yeni şubesi ile 2003 yılından beri tekstil sektörüne hizmet veren...

Akmaz Barkod,  Yazılım ve Rfid Teknolojisinde vites yükseltti

Akmaz Barkod, Yazılım ve Rfid Teknolojisinde vites yükseltti

2012 Yılında E-yaz ile yapılan iş ortaklığıyla, pazarda bir çok yazılım projesine imza atan ikili, 2...

Facebook ve Twitter sayfalarımızdan bizi takip edin

Facebook ve Twitter sayfalarımızdan bizi takip edin

Facebook ve Twitter sayfalarımızdan bizi takip ediniz.. Güncel bilgiler ve videoları sizin için payl...

Rfid Yazıcı (Barkod Yazıcı)

Rfid yazıcı ya da diğer bir ismi ile barkod yazıcı toptancılar, perakendeciler ve satıcılar için oldukça önemli rfid çözümlerinin başında gelir. Rfid yazıcı çeşitleri oldukça farklı amaçlara hizmet edebilecek kalibrede zengin bir çeşitliliğe sahip olduğu için farklı iş kolları ve sektörlerdeki kişiler için uygundur. Barkod yazıcılar oldukça çeşitlidir. Özellikle bu sistemlerinin çalışma şeklini anlayabilmek için yazıcılar hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Yazıcı çeşitleri ise:

• İğne vuruşlu yazı sistemlerinde: yazdırma işlemleri mürekkep ile iğnenin kağıda vurması ile yapılır.

• Mürekkep püskürtmeli olan yazıcı modellerinde ise yazdırma işlemi kağıda püskürtülen mürekkepler ile yapılır.

• Toner kullanan lazer yazıcı sistemlerinde ise toner, elektrik aracılığı ile kağıt üzerine püskürtülür.

• Termal ya da termal transfer yazıcı sistemleri ise yakarak yazdıran yazıcı modelleridir. Barkod yazıcılar için tıpkı faks makineleri gibi farklı yazı sistemlerinde baskı kafası direkt olarak yakılır.

Barkod Yazıcı Kullanılmasının Sebepleri Nelerdir?

Barkod yazıcı ya da rfid yazıcı kullanılmasının birçok avantajı vardır. Barkod yazıcı avantajları genel anlamda şu şekildedir:

• Barkod yazıcı sistemlerinde yakarak çalışma seçeneği mevcuttur. Bu sayede de baskıda dağılma gibi dezavantajlar meydana gelmez. Bu sayede maksimum yüksek baskı kalitesi oluşur.

• Klasik yazıcılar ile kıyaslandığında barkod yazıcı sistemlerinde baskı alınamayan etiketlere de baskı yapma imkânı söz konusudur.

Rfid Yazıcı Yöntemleri Nelerdir?

Rfid yazıcı ya da barkod yazıcı sistemlerinde iki yöntem bulunur. Rfid yazıcı yöntemleri arasında kullanılan yaygın yöntemler:

Direkt termal baskı: yazıcı uygun etiket için herhangi bir sarf malzemeye ihtiyaç duymaz. Bu şekilde yapılan baskılar ekonomik olarak avantajlıdır. Bu sistem ile yazdırılmış olan etiketler, termal etiketler olmaktadır. Termal etiket ise faks kâğıtları ya da yazar kasa ruloları olarak ifade edilebilir. Bu yöntem ile yazılan etiketlerde ışık ve sıcaklık etiketlerin kalitesinde değişime yol açabilir.

Termal transfer baskı yönteminde ise barkod yazıcı etiketlerine uygun olarak ribbon şeklinde ifade edilen sarf malzemeler kullanılır. Termal transfer yönteminde elde edilen etkiletler ise; kuşe, karton kuşa, yıkama talimatları kumaşları, vellum etkiler olarak özetlenebilir. Ancak el ya da su ile temas etmesi durumunda baskılar bozulabilir.

Rfid Yazıcı Neden Kullanılır?

Rfid yazıcı ya da barkod yazıcı kullanım amacı öncelikle işleri oldukça hafifletmesidir. Rfid yazıcılar genel anlamda işleri daha az maliyetle, daha hızlı tamamlama ve bitirmeyi sağlar. Bu yazıcı sistemleri sayesinde fazla malzemeye ihtiyaç duymadan en ekonomik yöntemlerle arzu edilen takip etme, stok kontrolü, depo sistemleri ya da farklı alanlardaki işler tamamlanabilir. Kaliteli barkodlar ya da daha ekonomik barkodlar yazmak için ihtiyacınıza en uygun yazıcı yöntemlerini tercih edebilirsiniz.

Rfid Etiket (Rfid El Terminali)

Rfid etiket ya da rfid el terminali en çok kullanılan rfid çözümlerinin başında gelir. Özellikle Rfid etiketleri ve rfid el terminali sistemleri iş ortamında işlerin daha hızlı ilerlemesini ve daha hızlı şekilde takip ve sayım yapılmasını sağlayan çözümlerdir. Rfid olarak ifade edilen kısaltma; radyo frekans kimliklendirme’nin açılımı olmaktadır. Canlıların ya da nesnelerin barkod sistemlerinden daha uzak yapılarda tanımlanmasını ve uzak bir alana bilgilerinin gönderilmesini sağlar. Rfid teknolojisi son yılların en popüler sistemlerinden biri olmakla beraber performans açısından da çalışanlar ve iş sahiplerine büyük avantajlar kazandırmaktadır. Rfid etiket sistemleri ile aşağıdaki sistemler kolayca takip edilebilir:

• Market ürünleri,

• Üretim aşamaları ve veriler,

• Verilen siparişler ve sipariş durumları,

• Ekipman,

• Personeller,

• Sevkiyat bilgileri,

• Demirbaşlar takip edilebilir.

Takip edilen ürün ve sistemlerin yanı sıra rfid etiket sistemlerinin kullanıldığı alanlar ise:

• Sağlık Sektörü,

• Turizm sektörü,

• Akıllı raf sistemlerine sahip olan süper market ya da yapı market çeşitleri,

• Oteller,

• Lojistik sistemler,

• Fabrikada çalışan personel takibi,

• Besi çiftlikleri olarak özetlenebilir.

Rfid Etiket Nedir?

Rfid etiket ya da rfid el terminali sistemleri Rfid etiket çözümleri sayesinde günümüzde yaygın şekilde kullanılmaktadır. Rfid etiketleme sistemleri ile günümüzde yüzlerce metre uzakta kalan ürünlerin tanımlaması yapılabilir. Rfid etiket sisteminin en büyük avantajlarının başında görüş mesafesi ihtiyacının ortadan kalkması yatar. Rfid etiker sistemleri tüm darbelere ve çevresel unsurlara karşı oldukça dayanıklı sistemlerdir. Rfid etiket sistemleri sayesinde saniyeler içinde yüzlerce etiket oldukça hızlı ve etkili şekilde okunarak hem zamandan hem de çalışma gücünden tasarruf sağlanır. Rfid etiketleme sistemlerinde talimatlar, barkodlar ya da şirket adlarından başka ürünlerin üretim, dağıtım bilgiler ya da üretim yerleri hakkında bilgilere de ulaşılabilir.

Rfid El Terminali Nedir?

Rfid el terminali ya da Rfid el terminalleri kablosuz cihazlardır. Hafızası sayesinde barkod değerlerini saklayabilir ve programlar aracılığı ile bağlı olduğu bilgisayar sistemlerine gönderebilir. El terminali çeşitleri genel olarak barkod çözümleri için üretilmiş olan ve hızlı çalışma sistemlerini destekleyen bir yapıdadır. Rfid el terminal çeşitleri kablosuz özelliğine de sahiptir. Bu sayede bilgisayar ağına bağlanması, tıpkı ana bilgisayarlar gibi hızlı olabilmektedir.

Rfid El Terminali Nerelerde Kullanılır?

Rfid etiket sistemleri ya da Rfid etiketi gibi çözümlerin yanı sıra el terminalleri de yaygın kullanım alanlarına sahiptir. Kullanım amaçlarına bağlı olarak çeşitli donanımlara sahip olarak üretilmiş olan rfid el terminali modelleri sayesinde her ihtiyaç ve iş koluna kullanım alanı sağlamaktadır. El terminalleri için ekran boyutları seçimi için de ihtiyacınıza göre bir ebatı seçebilirsiniz.

Bize Ulaşın : +90 212 652 25 50